Home Fotoblog Výlety a fotografie Galerie – ptáci Walesu

Mapa návštěvníků

Nejnovější fotografie

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

Nejnovější v portfoliu

Poslední články

Poslední pozorování

Pondělí, 15 Prosinec 2008 00:04

Galerie – ptáci Walesu

O našem jarním výletu do Walesu jsem už psal v článcích Papuchalkové ostrova Skomer a Galerie – Anglie, nyní jsem se teprve dostal ke zpracování všech fotografií ptáků z Walesu. Kromě několika dalších fotografií alkovitých z ostrova Skomer jsem do galerie přidal i fotografie racků, několik dalších pěvců (např. pěvuška modrá, bramborníček černohlavý, rákosník proužkovaný) a také pár bahňáků (kameňáček pestrý, jespák mořský a jespák malý). Všechny fotografie ptáků z Walesu si můžete prohlédnout v galerii ZDEIMG_2639PS

Tato fotografie bramborníčka černohlavého (Saxicola torquata) vznikla v předvečer naší výpravy za ptáky ostrova Skomer. Po ubytování v kempu Marloes jsme se vydali na malou procházku k pobřeží. Útesy byly pokryté krásným zeleným kobercem s fialovým a červeným kvítím a na dosah od pobřeží byl vidět ostrov Skomer – místo velkého očekávání. Letmý pohled z útesu odhalil malou kolonii buřňáka ledního (Fulmarus glacialis), která se nacházela přímo pod námi – ani bychom si jí nevšimli nebýt pár jedinců, kteří se klouzavým letem snažili vrátit na své místo na příkré stěně. Kromě pár racků a několika hádajících se ústřičníků velkých (Haematopus ostralegus) jsme cestou potkali ještě pár bramborníčků černohlavých (Saxicola torquata) – ptáci měli viditelně napilno se sháněním potravy pro mladé a tak vznikla i tato momentka – pták s kořistí chvilku poseděl na hustém podrostu a nechal mě trochu se přiblížit, udělal jsem pár fotek v mizerném zataženém podvečerním světle a pak bramborníček zmizel. Ačkoliv jsem doufal, že budu mít ještě šanci tohoto ptáka zde fotit, už se mi to nepodařilo...

 

 

IMG_3239PSIMG_3230PS

Tato fotografie rákosníka proužkovaného (Acrocephalus schoenobaenus) vznikla v přístavu Martin´s Haven nedaleko Marloes v JZ. cípu Walesu. Martin´s Haven je místo, odkud vyplouvají čluny s návštěvníky na nedaleký ostrov Skomer. rákosník seděl na keři jen asi 6 m od rušné cestičky, kudy chodili desítky lidí na člun nebo vracející se z ostrova. Vůbec se nenechal vyrušit a dal se docela pohodlně fotografovat; vítal nás takto po oba dva dny, kdy jsme vyjížděli na ostrov Skomer. Jen kousek od rákosníka občas usedaly na dřevěný kůl vlaštovky obecné (Hirundo rustica), které jinak hbitě poletovaly kolem.

 

 

IMG_3162PS Po návratu z pozorování ptáků na ostrově Skomer (poslední lodě se z ostrova vracejí kolem třetí až čtvrté hodiny odpolední) jsme se ještě jeli podívat na nedaleké útesovité pobřeží jižně od vesničky Marloes. Kromě krásné krajiny jsme se kochali sledováním bramborníčka černohlavého (Saxicola torquata), který se neustále schovával v hustém křoví a tak jsem nezískal žádnou jeho fotografii ačkoliv se na tom místě pohybovalo několik jedinců. Cílem vlastně ani nebyli ptáci ale oblázkové pobřeží pod útesy. Při procházení podél vody jsem vyplašil velmi nenápadného ptáka, vrátil jsem se pro foťák a pokusil se ho znovu najít – seděl o pár desítek metrů dál a nebyl kupodivu ani moc plachý – po velmi pomalém plížení jsem se k němu nakonec dostal na nějakých 7 metrů a udělal sérii fotografií. Jednalo se o jespáka malého (Calidris minuta), který s oblázky na pobřeží dokonale splýval a tak nebýt toho, že jsem ho vyplašil, vůbec bych si ho byl nevšiml.

 

IMG_3632PS Odpolední výlet (již o pár dní později po návštěvě ostrova Skomer) z Bangoru na ostrov Anglesey (SZ Wales) se velice vydařil i když nebyl původně zamýšlený jako fotovýlet za ptáky. Samozřejmě jsem si sebou pro jistotu vzal teleobjektiv, co kdyby náhodou…a náhody bývají často nejlepší a produkují skvělé fotografie – tak tomu bylo i s touto fotografií pěvušky modré (Prunella modularis). Byla pořízena v parku Newborough Warren National Nature Reserve v místě zvaném také Llanddwyn Island. Nejprve jsem zaregistroval charakteristický zpěv pěvušky, která se vystavovala na keři nějakých 8 – 10 metrů od nás. Rychle jsem vyndal foťák z batohu a přitom se modlil aby pěvuška neuletěla – pěvušky jsou ptáci velice plaší a předtím jsem ji zahlédl jen jednou a to z docela velké dálky a jen na okamžik, než zmizela v hustém křoví. Tentokrát jsem měl štěstí – pěvuška setrvala klidně na svém místě a zpívala z nejvyšší větvičky, udělal jsem pár pojišťovacích snímků a pokusil se přiblížit, nasadil jsem ještě telekonvertor pro lepší přiblížení a pak už nechal pěvušku na pokoji.

 

IMG_3726PS Cílem tohoto výletu byl výběžek s majákem na Llanddwyn Island. Kromě několika lindušek schovávajících se v písečných dunách a několika desítek ústřičníků velkých (Haematopus ostralegus) a racků jsme toho po cestě moc neviděli – místo je docela frekventované. U majáku jsme si pak dali malý odpočinek zpříjemněný pozorováním ústřičníků velkých brodících se na pláži; Několik desítek kormoránů chocholatých (Phalacrocorax aristotelis) okupovalo malé ostrůvky nedaleko majáku ale příliš daleko na nějakou kloudnou fotku. Na malé pláži jsem objevil kulíka písečného (Charadrius hiaticula) sedícího na čtyřech vejcích – bohužel fotografie se nepovedly, větší strach jsem měl ale o hnízdo neboť se nacházelo jen pár metrů od cestičky, kudy každou chvilku někdo prošel – i já jsem kulíka objevil tak, že jsem ho vyplašil z hnízda, když jsem se k němu nevědomky dostal příliš blízko! Bohužel člověk se někdy při pozorování ptáků nevyhne situacím, kdy je pro ně spíše hrozbou než přínosem…Hned vedle pláže se na kamenitých útesech pohybovalo malé hejno čítající asi 10 kameňáčků pestrých (Arenaria interpres) a minimálně jeden jespák mořský (Calidris maritima). Nejsou to příliš plaší ptáci ale přeci jen nejsou šťastní, když se k nim blížíte s půlmetrovou rourou a tak jsem si s nimi hrál na schovávanou skoro hodinu, plazil se po mokrém útesu a modlil se aby mě vlny nespláchly do moře. Podařilo se mi přitom udělat i pár kloudných fotek…
Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 08:18
 
Komentářů (57)
 • Yeezy Boost 350 Cheap  - Yeezy Boost 350 Cheap

  Her mentor at MIT, Vladimir Bulovi, a professor of electrical engineering and computer science, told her he looked for cool people as students, and she has followed suit. "I want them to be self motivated, passionate, to work well with my existing group. I'm a hands off mentor.

  Sheridan Faculty of Business Dean, Bill Holmes is pleased to present a Tuesday <b>Yeezys For Sale</b> evening film series Ethics in Business <b>Yeezy Boost For Sale</b> at the Hazel McCallion campus. The film series covers a number of issues in business ethics from corporate responsibility to social media begins Tuesday October 18 at 7:00 pm in room A145 at HMC and runs for eight weeks concluding on Tuesday December 6, 2011. All showing times will start at 7:00 pm..

  The system didn just slow down, it crashed, Mullery said. The woman he was corresponding <b>Black...</b>

 • Yeezy Boost 350 Cheap  - Yeezy Boost 350 Cheap

  Near the end of the meeting, Board President Joe Mazur pointed to two agenda items that he said shows the budget problems the district faces. Abiding by court orders, the board had to approve tax refunds to HCSC Laundry totaling $39,495 and refunds to Platinum Health at River Run LLC totaling $146,868. Both orders came as a result of tax assessment appeals for the years of 2016, 2017 and 2018..

  In 2015, a female Paly junior reported to the school that a male student had sexually assaulted her on the quad. In 2016, administrators <b>Yeezy Boost 350 Black</b> became aware of an incident of oral sex in a campus bathroom between a female Paly freshman and male junior, which the freshman's mother told the Weekly was not consensual <b>Purple And White Jordans</b> but school leaders said was <b>Yeezy Boost 350 Cheap</b> not initially reported to th...

Přidat komentář

[b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]   

Security

Prosím=vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana